Hala stalowa czy wiata – Na co się zdecydować?

hala stalowa czy wiata - konstrukcja
0
(0)

Stajesz przed wyborem odpowiedniej konstrukcji na magazyn lub hale produkcyjną? Hala stalowa czy wiata? Oto jest pytanie. Trzeba przyznać, że konstrukcje stalowe są bardzo popularne przez ostatnie laty. Są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłowych. Czy wiata stalowa, również jest godna zainteresowania i może zastąpić halę stalową? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Dlaczego wybieramy hale stalowe?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to duża inwestycja. Hale stalową rozumiemy jako budynek wielkopowierzchniowy z jedno lub więcej kondygnacjami. Jest to świetne rozwiązanie jeśli myślimy nad magazynem lub zakładem produkcyjnym. Wysokiej jakości materiały z jakich jest wykonana skutecznie chronią składowany towar przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Wykorzystuje się je najczęściej w branży transportowej, handlowej jak i w przemyśle rozrywkowym czy sportowym.

hala stalowa czy wiata - magazyn

Różnice pomiędzy halą stalową a wiatą.

Jakie czynniki definiują nasz wybór? Hala stalowa czy wiata? Jednym z czynników jest na pewno przeznaczenie i cel budowy. Jeśli mamy w planach nowoczesny magazyn lub zakład produkcyjny to jedynym wyborem będzie hala stalowa. Jeśli chcemy jedynie przechowywać jakieś materiały to zalecamy wybór wiaty. Czas budowy obu budynków zdecydowanie się od siebie różni. Wiata powstaje szybciej i dużo taniej, dodatkowo czas budowy hali stalowej będzie dużo dłuższy.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post