Czy kupno kawalerki się opłaca? Sprawdź, co warto wiedzieć

kawalerka na wynajem
0
(0)

Inwestycja w nieruchomości od zawsze stanowi dla wielu osób i inwestorów jeden z pierwszych pomysłów na ulokowanie pieniędzy. Kryzys pandemiczny na początku zeszłego roku nieco zmienił sytuację rynkową. Czy zatem obecnie kupno kawalerki ma sens i się opłaca? Sprawdź!

Ile dziś kosztuje kawalerka?

Najlepszym sposobem, aby odpowiedzieć sobie na pytanie o opłacalność zakupu kawalerki jest analiza ewolucji cen mieszkań w ostatnim czasie. Narodowy Bank Polski opublikował dane, z których wynika, że w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku cena transakcyjna nieruchomości prosto od dewelopera w większych miastach w Polsce wzrosła o 7,7% w porównaniu do poprzedniego roku i 6,5% więcej z rynku wtórnego. Przewiduje się znaczny wzrost popytu, ale i cen. Na kupno kawalerki wpływać będzie gwałtowny wzrost cen gruntów oraz materiałów budowlanych i pozostałych kosztów.

Kupno kawalerki

Kupno kawalerki – czy to się opłaca?

Przy tak dynamicznej sytuacji na rynku mieszkaniowym, wielu osób nie stać na duży apartament. Osiągalne jest jednak kupno kawalerki pod wynajem. Sytuacja związana z pandemią sprawiła, że wynajem zyskał na znaczeniu. Regularne miesięczne wpłaty od wynajmującego pozwolą odzyskać w którymś momencie kwotę poniesioną na kupno kawalerki. Eksperci w branży zapewniają, ze obecnie jest idealny moment na inwestycję w tego typu nieruchomość. Pozwoli to na skuteczne i regularne zarabianie na wynajmie. Istnieją proste sposoby na obliczenie rentowności kawalerki, które najlepiej wskażą opłacalność tego typu inwestycji.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post