Opłaty przy zakupie mieszkania. Na co zwrócić uwagę?

Jakie opłaty przy zakupie mieszkania należy uiścić?
0
(0)

Szukasz nowego mieszkania? Zanim wkroczysz pewnie do nowego lokum, musisz sprawdzić dokładnie, czy nieruchomość nie jest obciążona dodatkowymi opłatami, które czyhają na potencjalnego kupca.

Koszta nieruchomości w stanie deweloperskim

W zależności od stanu posiadłości, powinieneś pokierować swoimi planami w zgoła róży sposób. Jeśli nabywasz mieszkanie w stanie deweloperskim, powinieneś dokładnie prześwietlić jego poczynania na rynku. Nie tylko terminowość, ale, przede wszystkim – jakość wcześniejszych konstrukcji i zadowolenie lokatorów. Warto w takim celu udać się pod konkretny adres i podpytać mieszkańców o ich opinie. W końcu dobry deweloper to znaczny spadek opłat przy zakupie mieszkania – nie będziesz musiał obawiać się o wady techniczne lub dodatkowe koszta związane z naprawą chybionego planu architektonicznego. Dobry inwestor to transparentny inwestor. Pozwala na wgląd w do prospektu, posiada wszelkie niezbędne informacje dotyczące używanych surowców i rozwiązań i chętnie dzieli się informacjami.

Poznaj wszystkie możliwe opłaty przy zakupie mieszkania.

Opłaty przy zakupie mieszkania z drugiej ręki

Zagrożenia pojawiają się również w przypadku nabywania lokum z drugiej ręki. Opłaty przy zakupie mieszkania  z rynku wtórnego mogą być znacznie wyższe – w szczególności, jeśli użytkownik nie prześledzi historii posiadłości i nie zapozna się z informacjami zawartymi w księgach wieczystych. Nierzadko, nieuczciwi sprzedawcy starają się wmanewrować potencjalnego kupca w dodatkowe opłaty. Koszt przepisania nieruchomości, aktu notarialnego i skorzystania z jego usług może podnieść koszt domu bądź mieszkania nawet o kilka tysięcy!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post