Opłaty przy zakupie mieszkania. Na co zwrócić uwagę?

Szukasz nowego mieszkania? Zanim wkroczysz pewnie do nowego lokum, musisz sprawdzić dokładnie, czy nieruchomość nie jest obciążona dodatkowymi opłatami, które czyhają na potencjalnego kupca.

Koszta nieruchomości w stanie deweloperskim

W zależności od stanu posiadłości, powinieneś pokierować swoimi planami w zgoła róży sposób. Jeśli nabywasz mieszkanie w stanie deweloperskim, powinieneś dokładnie prześwietlić jego poczynania na rynku. Nie tylko terminowość, ale, przede wszystkim – jakość wcześniejszych konstrukcji i zadowolenie lokatorów. Warto w takim celu udać się pod konkretny adres i podpytać mieszkańców o ich opinie. W końcu dobry deweloper to znaczny spadek opłat przy zakupie mieszkania – nie będziesz musiał obawiać się o wady techniczne lub dodatkowe koszta związane z naprawą chybionego planu architektonicznego. Dobry inwestor to transparentny inwestor. Pozwala na wgląd w do prospektu, posiada wszelkie niezbędne informacje dotyczące używanych surowców i rozwiązań i chętnie dzieli się informacjami.

Poznaj wszystkie możliwe opłaty przy zakupie mieszkania.

Opłaty przy zakupie mieszkania z drugiej ręki

Zagrożenia pojawiają się również w przypadku nabywania lokum z drugiej ręki. Opłaty przy zakupie mieszkania  z rynku wtórnego mogą być znacznie wyższe – w szczególności, jeśli użytkownik nie prześledzi historii posiadłości i nie zapozna się z informacjami zawartymi w księgach wieczystych. Nierzadko, nieuczciwi sprzedawcy starają się wmanewrować potencjalnego kupca w dodatkowe opłaty. Koszt przepisania nieruchomości, aktu notarialnego i skorzystania z jego usług może podnieść koszt domu bądź mieszkania nawet o kilka tysięcy!

You may also like...