Czy można wypisać się ze wspólnoty mieszkaniowej dobrowolnie?

czy można wypisać się ze wspólnoty mieszkaniowej
4
(1)

Jeśli zastanawiasz się kiedy stajesz się członkiem wspólnoty mieszkaniowej oraz nurtuje Cie pytanie czy można wypisać się ze wspólnoty mieszkaniowej tej artykuł jest dla Ciebie.

Przynależność do wspólnoty mieszkaniowej

Wspólnota mieszkaniowa została powołana po to, by mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości mogli współpracować ze sobą w walce o dobro ogólne związane z daną nieruchomością. Niemniej jednak dużo osób może być niezadowolonych z przynależności do wspólnoty ze względu na fakt, iż w ważnych dla nich kwestiach, zostają przegłosowani większością głosów. Przykład ten często dotyczy członków zarządu. Czy można wypisać się ze wspólnoty mieszkaniowej?

czy można wypisać się ze wspólnoty mieszkaniowej

Czy można wypisać się ze wspólnoty mieszkaniowej? Jak to zrobić?

Biorąc pod uwagę, iż wspólnota mieszkaniowa jest to organ, który składa się z wszystkich właścicieli lokali znajdujących się w danym budynku, który został powołany po to, by stanowić nadzór nad jakością budynku i jego stanem, zakłada się, że każdy właściciel nieruchomości automatycznie przynależy do Wspólnoty Mieszkaniowej. Nie ma możliwości odstąpienia od organu, między innymi ze względu na fakt obowiązkowego opłacania składek takich jak media, wywóz śmieci, czy remonty części wspólnej jak winda, klatka schodowa, tereny zielone należące do nieruchomości. Warto również wspomnieć o tym, iż jako właściciele nie możemy stosować się do takich praktyk jak niepłacenie składek na te projekty, z których uważamy że nie będziemy korzystać. Dlaczego? Ponieważ wspólnota mieszkaniowa może wejść z nami na drogę sądową.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 4 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post