Czy pomiar wilgotności tynku jest koniecznym zabiegiem?

pomiar wilgotności tynku
5
(1)

Wilgoć jest czymś, na co narażony jest każdy budynek. Jest to jednocześnie jedna z rzeczy, która może powodować wyjątkowo duże zniszczenia. Dlatego właśnie pomiar wilgotności tynku jest bardzo ważnym zabiegiem, który należy przeprowadzić, jeśli tylko widzi się niepokojące procesy zachodzące w naszym budynku. Warto również przeprowadzać taki pomiar zapobiegawczo, gdyż dzięki temu można uniknąć przyszłych usterek. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Co jednak warto wiedzieć o tym pomiarze oraz wpływie wilgotności na budynek?

Jaka wilgotność jest niebezpieczna?

Woda przenika do tynku okrywającego budynki na wiele różnych sposobów. Nie jesteśmy w stanie temu zapobiec, jednak zawsze możemy kontrolować tę wilgotność dzięki przeprowadzaniu odpowiednich pomiarów. Aby były one skuteczne warto wiedzieć, jak ocenia się poziom wilgotności tynku. Przede wszystkim powszechnie stosuje się skalę procentową, która określa ilość wody w masie tynku. Według tej skali, jeśli pomiar wilgotności tynku wykaże, że jest ona wyższa niż 4%, to jest to już powód do zmartwienia. Warto jednak brać pod uwagę osobistą specyfikację każdego produktu, którym może być pokryty budynek.

pomiar wilgotności tynku

Co zrobić, kiedy pomiar wilgotności tynku wykaże wysoki poziom wilgotności?

Jeżeli pojawia się pewne zagrożenie w tej materii, należy przede wszystkim zastosować odpowiednie osuszanie. Naturalnie są różne formy tego procesu, które dopiera się odpowiednio do tego, co wykazał pomiar wilgotności tynku. Warto jednak wspomnieć, że jest to działanie niwelujące jedynie objawy. Szczególnie ważne jest bowiem odkrycie przyczyny tej dużej wilgotności i podjęcie kroków mających na celu jej usunięcie.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post