Czym są klasy dokładności przyrządów pomiarowych?

2.3
(3)

Ogrom prac związanych z remontem i wykończeniem mieszkania wymaga zastosowania taśmy, zwanej potocznie „metrem”. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wyróżnia się różne klasy dokładności przyrządów pomiarowych. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

taśma i klasa

Jakie są klasy dokładności przyrządów pomiarowych?

Często zdarza się, że pozornie dwie podobne do siebie taśmy potrafią znacząco różnić się od siebie ceną. Wydawać by się mogło, że zupełnie bez sensu, czym bowiem może różnić się od siebie narzędzie tego typu? Otóż cena zależy od klasy dokładności przyrządów pomiarowych. Dzieli się na trzy grupy, które informują nas o tym, jaki jest maksymalny błąd graniczny. Urządzenie bez żadnych oznaczeń nie spełnia żadnych norm i nie nadaje się do zastosowania w profesjonalnych projektach.

klasy dokładności przyrządów pomiarowych

Jak czytać oznaczenia na narzędziach do pomiaru?

Oprócz znajomości klasy dokładności przyrządów pomiarowych, warto też wiedzieć jak czytać określone pomiary. Wśród oznaczeń znajdują się bowiem informacje takie jak oznakowanie CE, długość taśmy, numer certyfikatu WE oraz wcześniej wspomniana klasa. W narzędziach do specjalnych zastosowań jest także informacja na temat tego, w którym momencie taśma jest najbardziej dokładana. Oznaczenia znajdują się na początku przymiaru i umiejętność czytania ich jest istotną umiejętnością nie tylko dla profesjonalistów, ale także domowych złotych rączek. Warto zainwestować w narzędzie wyższej klasy i mieć pewność, że jest ono całkowicie dokładne i będzie nam służyć przez długie lata.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 2.3 / 5. 3

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post