Czy rozety na elewacje to dobry pomysł?

5
(1)

Czasem trudno jest ozdobić dom w gustownym stylu. Mogą pomóc Ci w tym rozety, które swoją stylistyką nawiązują do klasycznego budownictwa. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Czym są rozety?

Nie jest to zbyt popularna forma sztukaterii na zewnętrzne elementy budynku, ale coraz bardziej popularna. Rozety najczęściej tworzone są na planie koła a wewnątrz znajdziemy różne wzory, napisy itp. Jak dokładnie wygląda przykładowa rozeta możesz zobaczyć na zdjęciu poniżej. Wykonana jest z standardowych materiałów, z których tworzona jest sztukateria. Kolor zależy od upodobań klienta. Każdą rozetę można pomalować specjalną farbą. Ich montaż jest również bardzo łatwy. Jeśli nie możesz znaleźć wymarzonego projektu, wymyśl swoją własną rozetę.

Do jakiego stylu pasują rozety?

Obecnie na rynku sztukaterii znaleźć możemy ogromny wybór rozety.  Nie warto się ograniczać, chociaż tradycyjne formy tej sztukaterii najbardziej odpowiadają stylowi klasycznemu. Doskonale będą się również prezentować w nieco bardziej oryginalnych bryłach. Wtedy również rozety powinny mieć nowocześniejsze kształty oraz formy. Rozety pasują tez do stylu romantycznego, skandynawskiego oraz boho. Jeśli nie wiesz jak je dobrze wkomponować, poproś o pomoc doświadczonego architekta. Elewacja to bardzo reprezentatywna część domu, nie warto eksperymentować na własną rękę.

Nie zwlekaj i zakup swoje rozety już dziś!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post