Bramy garażowe rolowane – charakterystyka i zalety

bramy garażowe rolowane
0
(0)

Podczas budowy domu musimy podjąć wiele mniejszych i większych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniej bramy garażowej. Nie wiesz jaki system wybrać? Z poniższego artykułu dowiesz się czym charakteryzują się bramy garażowe rolowane i jakie są ich największe zalety!

Bramy rolowane – charakterystyka systemu

Bramy garażowe rolowane to nowoczesne rozwiązania, które coraz częściej stosowane są w wielu garażach. Taki rodzaj bramy przypomina nieco swoją konstrukcją okienne rolety zewnętrzne. Jej pancerz zwija się do specjalnej skrzynki, która wykonana jest najczęściej z aluminium. Montuje się ją zazwyczaj w nadprożu, zarówno na zewnętrz garażu, jak i w jego wnętrzu. Wyposażenie nowoczesnych bram rolowanych to najczęściej bardzo innowacyjne i wygodne systemy sterowania. Każda tego typu brama posiada również specjalne korbki do awaryjnego otwierania oraz hamulce bezpieczeństwa. Bardzo przydatnym akcesorium, o którym warto pamiętać wybierając bramę garażową jest fotokomórka, która zastopuje zamykanie bramy kiedy napotka na przeszkodę w świetle wejścia.

bramy garażowe rolowane

W jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Tego rodzaju bramy garażowe będą doskonałym wyborem szczególnie w przypadku garaży o stosunkowo niskim stropie. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, w tym przypadku, dzięki specjalnemu systemowi rolowania, możliwe jest pozostawienie wolnej przestrzeni pod sufitem. Warto dodać, że rolowane bramy garażowe, pozwalają na skuteczną ochronę garażu przed niepotrzebnymi stratami ciepła. Sprawdzą się więc w garażach, które połączone są z bryłą domu i bardzo ważne jest w nich utrzymanie stałej temperatury.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post