Czym jest klej kontaktowy w sprayu i do czego się go używa?

Praktyczny klej kontaktowy w sprayu.
5
(1)

W codziennym życiu zdarza się mnóstwo sytuacji, w których potrzebujemy złączyć ze sobą dwa elementy za pomocą kleju. W wielu przypadkach rewelacyjnie sprawdzi się w tej roli klej kontaktowy w sprayu. Czym się charakteryzuje i kiedy warto go zastosować? Sprawdź!

Charakterystyka i zastosowanie

Wśród standardowych rodzajów klejów w tubkach na specjalną uwagę zasługuje wyjątkowo praktyczny i poręczny klej kontaktowy w sprayu. Jest to uniwersalny środek na bazie żywic i kauczuku organicznego oraz środków modyfikujących w rozpuszczalnikach. Charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem zarówno w życiu codziennym, jak i branżach związanych z szeroko pojętym przemysłem. Wykorzystuje się do do scalania zarówno większych, jak i całkiem drobnych elementów, wykonanych m.in. z materiałów takich jak:

  • drewno
  • plastik
  • papier i karton
  • guma tapicerska
  • gąbki poliuretanowe
  • satyna i filc
  • lustra
  • okleiny PCV

i o wiele więcej. W związku z tym świetnie sprawdzi się jako środek pomocniczy w każdym domu, warsztacie, czy pracowni artystycznej. Wygodna dysza natryskowa pozwala na wyjątkowo prostą aplikację kleju.

Klej kontaktowy w sprayu do różnych powierzchni.

Właściwości kleju kontaktowego w sprayu

Preparat łączy w sobie szereg właściwości, które ze względu na wygodne opakowanie znacznie ułatwia korzystanie z niego. Jest odporny na temperatury nawet do 100 stopni, tworząc elastyczną spoinę pomiędzy dwoma elementami. Charakteryzuje się wysoką odpornością na starzenie, można go użyć natychmiast, a także cechuje go duża wydajność. Klej kontaktowy w sprayu ze względu na obrotową dyszę znacząco ułatwia nanoszenie kleju na powierzchnię. Przed użyciem należy go wstrząsnąć i dopilnować, czy temperatura zarówno preparatu, jak i łączonych elementów mieści się w przedziale 15-27 stopni. Dla odpowiedniego efektu warto dopilnować, aby sklejane podłoża były suche i czyste.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post