Dezodoranty bez aluminium: zadbaj o zdrowie!

Bezpieczny dezodoranty bez aluminium.
0
(0)

Czytanie składów, choć rekomendowane przez kosmetologów, nie jest zbyt częstą praktyką. W szczególności jeśli mowa o kosmetykach, które stosujemy na co dzień. Chemiczne dodatki, które, niejednokrotnie dodawane są do produktów, mogą negatywnie wpłynąć  na kondycję skóry a nawet organizmu. Właśnie dlatego należy ograniczać ich udział w naszej codzienności.

Dlaczego dezodorant bez aluminium?

Dezodorant. Jeden z najbardziej podstawowych środków higieny. Występuje pod postacią kremowego sztyftu, płynnej – jako produkt z kulką oraz w formie dezodorantu. Nie każdy jednak wie, że do większości produkowanych sztuk dodawane jest aluminium. Wchodzi w skład produktu przede wszystkim ze względu na niską cenę i ochronę przed występowaniem plam na odzieży. Nie należy chyba tłumaczyć jak szkodliwy może być taki środek w kontakcie ze skórą: oprócz wysypek i uczuleń, może prowadzić nawet do mutacji i rozwoju stanów nowotworowych. Aby chronić się przed szkodami, stosuj dezodoranty bez aluminium. Gdzie takie nabyć?

Naturalny dezodoranty bez aluminium.

Co nie powinno znaleźć się w dezodorancie?

Kupując w drogerii – patrz na skład. Musisz jednak dokładnie zapoznać się z wzorami chemicznymi i innymi nazwami pod jakimi może się ten składnik kryć. A jest ich naprawdę wiele:

  • Aluminium oxide,
  • Aluminium Chloride,
  • Aluminium Chlorohydrate,
  • Aluminium Distearate.

Powyższe przykłady to jedynie próbka nazw, którymi raczą nas producenci by zmylić naszą czujność. Dezodoranty bez aluminium kupisz również w internecie (gdzie masz szansę dokładnie zbadać skład – bez obaw o niedopatrzenie).

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post