Energia bierna jedną z przyczyn wysokich rachunków za prąd

0
(0)

Wysoki koszt rachunków z tytułu energii elektrycznej może wystąpić w każdym gospodarstwie domowym. Przyczyn można dopatrywać się w wielu kwestiach. Niemniej jednak energia bierna dotyczy najczęściej przedsiębiorców. Generowana jest przez większość odbiorników przyłączonych do sieci. Dlatego też po przekroczeniu umownego pułapu wartości energetycznej, naliczane są dodatkowe opłaty. Co zrobić, aby je zredukować lub się przed nimi ustrzec?

Energia bierna – jak uchronić się przed jej kosztami?

Przede wszystkim można rozpocząć od bilansowania urządzeń. Istnieją także urządzenia, których zadaniem jest wytwarzanie mocy o przeciwnym charakterze. Co jest równie istotne, energia bierna może zostać wygenerowana przez nas we własnym domu bez potrzeby ingerencji elektrowni. Wystarczą jedynie szafki elektryczne, które posiadają kondensatory i dławiki kompensacyjne. Do tego stosuje się jeszcze układ sterowania urządzeń.

Zwrot z inwestycji w krótkim okresie od wdrożenia

Zanim zdecydujemy się podjąć jakiekolwiek działania, powinniśmy przeanalizować sytuację na naszych rachunkach. Istotne jest również, jaką kwotę w naszym wypadku generuje energia bierna. Jeśli wyniki będą przekraczać normę, to należy dokonać audytu energetycznego. Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniego urządzenia do kompensacji mocy biernej. W ten sposób możemy realnie wpłynąć na generowane koszty i zredukować je. Zwrotu z podjętej inwestycji możemy otrzymać w ciągu od 3 do 15 miesięcy od momentu wdrożenia systemu.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post