Fit Out biura – Co to właściwie jest?

fit out - powierzchnia biurowa
0
(0)

Realizacja typu Fit Out skupia się na całkowitym dostosowaniu powierzchni biurowej i uwzględnieniu wszelkich potrzeb najemcy. Jest to złożony proces, który zaczyna się od stworzenia rzutu funkcjonalnego, a kończy na wdrożeniu wszystkich zawartych wcześniej w planie zmian. Proces Out fitu biura wykonywany jest zazwyczaj przez firmy architektoniczne, które się w tym specjalizują.

fit out - sala konferencyjna

Proces fit-outu biura

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej proces fit outu rozpoczyna się programem funkcjonalnym, który skupia się na aspektach funkcjonowania użytkowników na danej powierzchni. Uwzględnia m. in. wejście i wyjście z pomieszczenia, poszczególne strefy, sposób komunikacji w biurze czy funkcje. Bardzo ważne, aby ten etap poprzedzić wcześniej badaniami potrzeb. Przeprowadza się go bardzo prosto na podstawie zadawanych pytań. Zwykle takie badanie przeprowadza architekt. Przy większych projektach dotyczących dużych biur i przedsiębiorstw warto zatrudnić do tego specjalistę od spraw badania potrzeb.

 

Dlaczego warto przeprowadzać tego typu proces?

Dzięki kilku różnym rzutom funkcjonalnym przeprowadzonym na powierzchni biurowej możemy poznać szerszą perspektywę. Wiele wariantów pozwoli nam zdecydować i wybrać najbardziej funkcjonalne rozwiązanie do naszego biura, które w 100% zaspokoi naszego potrzeby. Najczęstsze powody tworzenia nowego out-fitu biura to ekspansja firmy, zmiana lokalizacji firmy czy optymalizacja przestrzeni.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post