Fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej- czym jest i jak go wykorzystać?

Warto wiedzieć czym jest fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej.
0
(0)

Utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej pozwala zbierać środki, które będą wykorzystywane na różnego rodzaju prace mające na celu renowacje, czy poprawę stanu budynku.

Fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej- podstawowe informacje.

Zbieranie środków pieniężnych

Fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej to nic innego jak środki pochodzące z comiesięcznych wpłat mieszkańców, zamieszkujących lokale w danej wspólnocie. Ważne jest jednak ustalenie wszelkich zasad i regulaminu funduszu. Najlepiej, aby było to w formie profesjonalnie przygotowanego dokumentu, który zawierał będzie zasady nadzoru, funkcję, i możliwości wykorzystywania zgromadzonych środków. Zasady te powinny być znane wszystkim członkom wspólnoty, podobnie jak kwota składki, a także miejsce jej opłacania.

Na co można przeznaczyć fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej?
Do czego może być wykorzystany fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej?

Jak wspomniano wyżej, ważne jest ustalenie zasad dotyczących funduszu. Zakres czynności, do których można go wykorzystać jest dość szeroki, obejmuje przykładowo remonty lub modernizację takich elementów jak: dachy, kominy, okna na klatce schodowej, instalacja gazowa lub elektryczna, teren zewnętrzny, piwnice lub strychy. Jest to więc szeroki zakres i z pewnością warto sprawdzić, które elementy zamieszkałej przez nas nieruchomości podlegają pod fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej, a wtedy będziemy wiedzieć, czego można wymagać od zarządu wspólnoty.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post