Gotowce inwestycyjne – co to takiego?

Czym są gotowce inwestycyjne?
0
(0)

Jeśli chodzi o wynajmowanie mieszkań, większość z nas na pewno miała z tym kiedyś do czynienia, a jeśli nie, to dopiero nas to czeka. Tutaj mowa o wynajmie zarówno ze strony osoby wynajmującej, jak i właściciela mieszkania decydującego się na najem. Najpopularniejsi w grupie lokatorów są oczywiście studenci. My postanowiliśmy się jednak skupić na nieco mniej powszechnym zagadnieniu, a mianowicie na gotowcach inwestycyjnych. Z roku na rok stają się coraz bardziej znane, co nie oznacza, że teraz każdy już zna ich definicję. W tym artykule postaramy się ją nieco bardziej przybliżyć!

Czym są gotowce inwestycyjne?

Od odpowiedzi na to pytanie należałoby zacząć. Problem jednak tkwi w tym, że gotowce inwestycyjne nie mają swojej jednej definicji, która pozwoliłaby określić, czym tak właściwie są. Możemy spróbować ją zbudować na podstawie cech tego typu mieszkań, które omówimy w dalszej części artykułu. Najprościej mówiąc, są to mieszkania przeznaczone dla inwestorów, specjalnie przygotowane do sprzedaży, wyposażone i urządzone w sposób pozwalający na ich wynajem. Jednym z głównych założeń takich gotowców jest również to, że powinny się one przełożyć na wysoką stopę zwrotu dla inwestora, który się na nie zdecyduje.

Co to są gotowce inwestycyjne?

Cechy tego typu mieszkań

Jeśli chodzi o cechy, na podstawie których można by zdefiniować gotowce inwestycyjne, należy skupić się na kilku:

  • formie wynajmu,
  • terminie wynajmu,
  • oczekiwaniach – i najemcy, i inwestora.

Jeśli chodzi o formę wynajmu, tutaj należy określić, czy chce się wynajmować całe mieszkanie czy podzielić je na najem pokojów z możliwością wykorzystania części wspólnych. W kwestii czasu wyróżnia się wynajmowanie długo- i krótkoterminowe. Każde z nich ma swoje plusy – długie terminy zapewniają stałość zysku i w przypadku pewnych lokatorów – utrzymanie mieszkania w dobrym stanie. Krótkie za to pozwalają wynajmować lokum biznesmenom czy innym osobom przebywającym tylko na chwilę w danym mieście. Wówczas trzeba liczyć się z regularną wymianą pościeli i innych środków sanitarnych oraz zobowiązaniem się do sprzątania pokoi.

Jak wynajmować gotowce inwestycyjne?

Tak jak już wspomnieliśmy, to zależy od tego, czego się oczekuje. Warto jeszcze rozwinąć temat oczekiwań. Oczywiście, że najlepiej by było, by te najemcy i inwestora się pokrywały. Tutaj przede wszystkim należy uzgodnić kwestię finansów – czynszu, opłat za media, kaucji itp. Istotna też będzie forma najmu – pokoju jednoosobowego, rzadziej dwuosobowego. Warto uzgodnić czas najmu i uwzględnić go w umowie, razem z dokładnie wyznaczonym okresem wypowiedzenia. Tego typu ustalenia pozwolą uniknąć niedopowiedzeń, a co za tym idzie – konfliktów – w przyszłości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące gotowców inwestycyjnych, skontaktuj się z firmą Mieszkalnik, która działa w tej branży, a jej pracownicy chętnie przybliżą interesujący Cię temat.

 

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post