Ozdoby elewacji budynku – jak je wybierać?

Sztukateria dekoracyjna
0
(0)

Elewacja jest jedną z ostatnich prac, jakie wykonuje się w czasie budowy domu. Nadaje budynkowi stylowego charakteru, podkreśla indywidualność bryły. By stała się elegancka, często stosuje się różnego rodzaju zabiegi i elementy, mające na celu uwypuklenie poszczególnych walorów budynku. Jednymi z nich są ozdoby elewacji budynku.

Czym są ozdoby elewacji budynku?

Jakie ozdoby elewacji domu wybraćOzdoby elewacji budynku to zazwyczaj sztukateria dekoracyjna w postaci cokołów, gzymsów, kroksztynów, listew i innych elementów. Są stosowane najczęściej w formie opasek okalających okna i drzwi. Szeroka dostępność sztukaterii sprawia, że obecne możliwości dekoracyjne elewacji są niemalże nieograniczone. Niezależnie od tylu architektonicznego, czy koloru ścian zewnętrznych, można znaleźć ozdoby elewacji budynku świetnie, które świetnie uwidocznią jego mocne punkty.

Sztukateria dekoracyjna do okien i nie tylko

Elewacja budynku - sztukateriaSztukateryjne ozdoby elewacji domu bardzo często stosowane są w obrębie okien i drzwi wejściowych, ale nie tylko. Międzypiętrowe listwy elewacyjne doskonale dzielą budynek względem kondygnacji, dobrze znane są również popularne bonie elewacyjne. Są to uniwersalne elementy, które można zastosować niemalże na całej długości ściany. Są proste w montażu występują w wielu rozmiarach, kształtach, wzorach. Najczęściej spotykane są bonie narożne. Wykorzystuje się w nowoczesnym budownictwie, pełnią one rolę zarówno dekoracyjną, jak i chronią kanty ścian przed uszkodzeniami. Jednym z najbardziej znanych, polskich producentów ozdób elewacji budynków jest WMB.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post