Jak dobrać długość firanki do wnętrza?

piękne firanki dodadzą pomieszczeniu charakteru
0
(0)

Może się to wydać dziwne, ale długość i szerokość firanki na ogromne znaczenie dla estetyki całego pomieszczenia. Należy skrzętnie zmierzyć wysokość okna i poznać wielkość pomieszczenia. Dzięki temu nasze otulone delikatnym materiałem okna będą stanowić perfekcyjną dekorację i element, który wprowadzi ciepłą atmosferę do naszego domu.

firanki nie tylko podkreślą estetykę pomieszczenia ale i dodają magii

Jak zmierzyć odpowiednią wysokość?

Aby wybrane przez Ciebie firanki wyglądały dobrze, należy zacząć od zmierzenia odległości od żabek (najlepiej od połowy ich wysokości), do… miejsca, w którym chcesz, żeby się kończyły. Jeśli marzą Ci się krótkie zasłonki – mogą sięgać one do parapetu. Wtedy najlepiej, żeby wisiały ok. 1,5 cm ponad nim. Jeśli nie możesz się pochwalić pięknym parapetem, tylko wolisz go nieco ukryć – zmierz długość do ok. 2 cm do podłogi. Wtedy unikniesz brudzenia się ich brzegów. Przy zakupie materiału warto zaopatrzyć się w ok. 20 cm więcej po to, by móc wykonać estetyczne podszycie, które będzie świetnie wyglądać w salonie.

Co z szerokością firanki?

Aby odpowiednio dobrać szerokość firanki do jej długości, a także tak, by efektownie się marszczyły i układały, należy najpierw zmierzyć karnisz, na którym będą wisiały. Tkanina powinna być 3 razy dłuższa, niż karnisz – wówczas będzie się pięknie fałdowała.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post