Czym jest ozonowanie i na czym polega?

0
(0)

Zgromadzenie dużej ilości ludzi w jednym miejscu i ich częsta wymiana prowadzi do bardzo dużej wymiany bakterii i wirusów. To one w głównej mierze są odpowiedzialne za dużą liczbę różnego rodzaju zachorowań, czy infekcji. W pierwszej kolejności istotna jest dezynfekcja rąk czy różnego rodzaju przedmiotów w celu usunięcia ustrojów. Jednakże w przypadku dużych pomieszczeń, pojazdów itp. sama dezynfekcja może być niewystarczająca. W takich sytuacjach odpowiednim rozwiązaniem staje się ozonowanie.

Ozonowanie- czym jest?

Ozon jest odmianą tlenu, która składa się z jej trzech cząsteczek. Jest on toksyczny, dlatego też często jest stosowany do odkażania i dezynfekcji zarówno wody, jak i powietrza. Wchodzi on również w skład warstwy ozonowej, która pełni rolę pochłaniacza nadfioletu wytwarzanego przez słońce. Ozonowanie wykonywane jest za pomocą ozonatora, który go wydziela. W momencie uzyskania odpowiedniego stężenia ozonu w pomieszczeniu jesteśmy w stanie zniszczyć nie tylko wiele różnego rodzaju bakterii oraz wirusów, ale także insektów jak: mole, muszki, pluskwy, mrówki, wszy czy też rybiki. Ozon używany jest również do odkażania pomieszczeń sanitarnych jak np. karetki.

ozonowanie

Gdzie zamówić?

Jeśli planujesz wykonać w swoim pomieszczeniu ozonowanie, potrzebny ci będzie wysokiej jakości ozonator, który zagwarantuje odpowiednie stężenie, niezbędne do właściwego wykonania procesu. Na stronie Centrowert znajdziesz znakomicie wykonane ozonatory różnych rozmiarów.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post