Parowanie okien – powody i jak sobie z tym radzić?

parowanie okien
0
(0)

W niektóre dni zauważasz na swoich szybach skroploną parę wodną? Sprawdź czym spowodowane jest parowanie okien i jak najlepiej sobie z tym problemem poradzić!

Dlaczego na szybach skrapla się para wodna?

Zaparowane szyby mogą oznaczać nieszczelność okna. Jednak jest to najrzadziej występująca przyczyna skraplania się pary wodnej na szybach. Przyczyny mogą być naprawdę różne i rzadko kiedy jest to nieodpowiedni montaż czy wady szyb. Wśród najczęściej występujących wymienia się przede wszystkim zbyt dużą wilgotność w pomieszczeniu, w którym nasze okna parują, a także zbyt dużą różnice temperatur między wewnętrzną i zewnętrzną częścią okna. Może na to wpływać również brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, czy umiejscowienie okien. Wspomniana wcześniej nieszczelność okien, która może wynikać z błędów podczas montażu czy też wad okna, brana jest pod uwagę dopiero po wykluczeniu wszystkich innych możliwych przyczyn.

Parowanie okien – jak temu zapobiegać?

Jak już wiemy, parowanie okien może być spowodowane przez wiele różnych czynników. Warto więc już o wiele wcześniej zapobiegać takim sytuacjom. Jak to zrobić? Koniecznie jest, aby pamiętać o najważniejszych kwestiach. W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby w pomieszczeniach była stała temperatura w granicach 18-21 stopni Celsjusza. Ponadto, dobrze jest zadbać o jak najbardziej stałą wilgotność na poziomie 40-45%. Konieczne jest wietrzenie każdego z pokoi i sprawdzanie cyrkulacji powietrza. Podczas kąpieli czy gotowania, warto zamykać drzwi od łazienki czy kuchni (jeśli jest osobnym pomieszczeniem).

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post