Rodzaje okien narożnych i zalety takiego rozwiązania

rodzaje okien narożnych
0
(0)

Jesteś na etapie projektowania swojego wymarzonego domu? Koniecznie sprawdź jakie są rodzaje okien narożnych i dowiedz się dlaczego warto się na takie rozwiązanie zdecydować! Zapraszamy do lektury.

Najpopularniejsze rodzaje okien narożnych

Szukasz nowoczesnych rozwiązań do swojego domu i planujesz zdecydować się na narożne okna? Rodzaje okien narożnych, jakie możemy wyróżnić ze względu na ich właściwości konstrukcyjne to okna z łącznikiem narożnym, czyli tzw. słupkiem oraz okna bez niego. Pod względem funkcjonalnym możemy podzielić je na okna otwierane i nieotwierane, czyli tzw. okna fix. Każdy wspomniany rodzaj możemy wykonać zarówno z naturalnego drewna, jak i PCV czy aluminium. Możemy zdecydować się stolarkę okienną z łącznikiem lub słupkiem betonowym, która tylko potocznie nazywana jest narożną. Znacznie droższą, ale o wiele bardziej efektowną opcją są nowoczesne okna pozbawione słupka czy łącznika, które mogą zostać sklejone np. szybą.

Dlaczego warto zdecydować się na narożne okna?

Tytułowe okna narożne to rozwiązanie bardzo nowoczesne i luksusowe. Szczególnie jeśli mowa o ich rodzaju bez słupka łączącego dwie powierzchnie szyby. Taka opcja nie tylko robi wrażenie wizualne, ale także wprowadza do pomieszczenia o wiele więcej światła. Dodatkowo optycznie powiększa wnętrze i w naturalny sposób łączy pomieszczenie z ogrodem czy tarasem. Jeśli jednak marzą nam się tego rodzaju okna, bardzo ważne jest, aby zaplanować je jeszcze na wczesnym etapie projektowania budynku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będą bezpieczne i naprawdę funkcjonalne.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post