Przybory do kominka – dla bezpieczeństwa i komfortu

Sprawdź przybory do kominka.
0
(0)

Duży, migoczący blaskiem trzaskających płomieni. Choćby niewielki, ale, koniecznie – tradycyjny kominek w domu to gwarancja tworzenia niezapomnianego klimatu. Jak o niego dbać? – Sprawdzisz w naszym dzisiejszym poradniku!

Jak czyścić kominek?

Regularne oczyszczanie wnętrza kominka i przewodu odprowadzającego dym to nie tylko działanie estetyczne, ale, przede wszystkim – wspierające bezpieczeństwo codziennego użytkowania. Jeśli nie masz w zwyczaju oczyszczać go regularnie, warto wprowadzić ten nawyk w codzienność.  Przybory do kominka należy wykorzystywać przynajmniej raz na miesiąc – dokładnie omiatać przewód z sadzy; czyścić ruszt i drzwiczki. Dzięki temu ten niezwykle ciekawy element wyposażenia domowego zacisza będzie prezentował się pięknie i służył przez kilka kolejnych lat. W końcu nie tylko jakość sprzętu, ale również – częstotliwość konserwacji wpływa na jakość i stan paleniska.

Wysokiej jakości przybory do kominka.

Przybory do kominka w ruch!

Działania rozpoczynamy od oczyszczenia najbardziej zewnętrzny elementów. Czyścimy ruszt, wymiatamy komorę i okienko. Dokładnie usuwamy sadzę i resztki paleniska. Następnie, jeśli model na to pozwala, wyjmujemy przewód kominowy przyborami do kominka. Warto wyposażyć się w drucianą szczotkę, która dokładnie oczyści z elementów głęboko osadzonych na ściankach. Warto pamiętać o tym, by nie używać do tego środków chemicznych, które mogłyby spowodować niebezpieczeństwo podczas kolejnego zapalania ognia. To również doskonała okazja do tego, by sprawdzić szczelność wkładu kominkowego – czy nie pojawiła się na nim korozja i przetarcia oraz dziury.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post