Sposoby na odbiór gruzu i jego wywóz

odbiór gruzu
0
(0)

Gruz to dość uciążliwy rodzaj odpadów, ponieważ jest on szkodliwy dla środowiska i przez to musi być utylizowany w odpowiedni sposób. Istnieje kilka możliwości na odbiór gruzu i jego pozbycie się, które różnią się od siebie przede wszystkim ceną i wygodą.

Sposoby na pozbycie się gruzu

Najtańszym sposobem na pozbycie się gruzu jest samodzielne zawiezienie go do utylizacji w PSZOK, czyli w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Jest to opcja dostępna tylko dla osób prywatnych, nie firm budowlanych czy innych. Osoba oddać tam może odpady za darmo, ale tylko jeśli ma opłacone rachunki za odbiór śmieci. Największym minusem tej opcji jest jej czasochłonność związana z załadowaniem gruzu i często oczekiwaniem w kolejkach przed instytucją. Innymi opcjami jest zamówienie kontenera na gruz lub całej usługi odbiorowej. Pierwsza z nich wymaga od nas jedynie załadunku gruzu, a druga tak naprawdę tylko płatności.

odbiór gruzu

Ceny za odbiór gruzu

Odbiór gruzu jest najwygodniejszą opcją, która nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Ekipa, którą zamawiamy, wykonuje wszystkie potrzebne kroki, takie jak dojazd kontenerów do miejsca odbioru, załadunek gruzu, wywóz i utylizacja. Cena za taką usługę zależy przede wszystkim od:

  • ilości gruzu (im większy kontener, tym jednostkowa cena mniejsza),
  • czasu wynajmu kontenera,
  • rodzaj kontenera,
  • specyfika gruzu.

Mówiąc już bezpośrednio o cenie, kontener o wielkości 6m2 będzie kosztował w granicach 1200-1500 zł.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post