Kreatywny sposób na dekoracje – szablony malarskie

szablony malarskie
5
(1)

Czy jesteś miłośnikiem DIY? Lubisz personalizować przestrzeń, w której na co dzień przebywasz i dbasz o to, by była przyjemnie udekorowana? W tej sytuacji idealnie sprawdzi się wszystko, co ułatwi Ci zadanie samodzielnego upiększenia swojego domu i mieszkania – dobrym przykładem będą szablony malarskie, dzięki którym Twoje meble, ściany i inne powierzchnie nabiorą niepowtarzalnego charakteru. Mogą przedstawiać litery, kwiaty, nadawać stylistyki typu retro lub umożliwiać stworzenie przepięknej, wzorzystej mandali na ścianie… Czytaj dalej, a dowiesz się, jak ich używać oraz do czego mogą się przydać.

szablony malarskie

Czym są szablony malarskie?

Szablony malarskie wykonane są z silikonu i służą jako ułatwienie w stylizowaniu mebli, płytek, ścian i wielu innych konstrukcji oraz obiektów, które znajdziemy w każdym domu. Jeśli chcemy dodać zdobienie na lustro – szablony doskonale nam w tym pomogą. Podobnie, jeśli chcemy upiększyć elementy wykonane w zasadzie z dowolnego materiału – nieważne, czy jest to drewno, plastik, tkanina czy nawet metal. Wybrany szablon mocujemy we właściwym miejscu (wystarczy do tego taśma papierowa lub klej tymczasowy), nanosimy farbę poprzez stemplowanie gęstym pędzlem z włosem, wałkiem lub gąbką. Co istotne – nie ma potrzeby używania zbyt dużej ilości farby. Działając z jej mniejszą ilością, minimalizujemy ryzyko wystąpienia zalania i podciekania farby pod szablonem. Oczywiście farba nie jest jedyną opcją – do dekoracji możemy także używać inne media, na przykład gips, pianki strukturalne, fresco… W dużej mierze ogranicza nas tu jedynie własna wyobraźnia i powierzchnia, na którą nanosimy wzór poprzez szablon.

szablony malarskie

Sposoby wykorzystania szablonów

Jak zostało już wspomniane, szablony malarskie charakteryzuje spora różnorodność zastosowania. Można wykorzystać go, by nałożyć motyw raz lub użyć go do tworzenia zwielokrotnionego, powtarzającego się wzoru. W zależności od charakteru i rozmiaru mogą mieć też różne przeznaczenia – małe szablony na kafelki lub pojedyncze obiekty lub bardzo duże, przeznaczone na całą ścianę. W zależności od naszego konceptu – możemy w ten sposób uatrakcyjnić wizualnie przytulny dziecięcy pokój lub na przykład stworzyć romantyczną przestrzeń w sypialni. Jedno, o czym musimy pamiętać pracując z szablonami – warto umyć je bezpośrednio po ich wykorzystaniu, dzięki czemu nie stracą na trwałości i będzie można je śmiało wykorzystać nawet za kilka lat, gdy powrócimy do dekorowania naszego mieszkania.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post