Biały wosk – jak go używać?

Najlepszy biały wosk do przeróbek DIY.
0
(0)

Szukasz sposobu na odświeżenie zakurzonych, domowych murów? Zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić wygląd mebli i akcesoriów domowych, by zachwycały wyglądem? Jeśli tak, koniecznie odkryj bezcenny, choć często niedoceniany materiał – biały wosk.

Babcine sposoby

Wykańczanie mebli, najczęściej przy pomocy lakieru bądź bejcy, stało się już standardem. Zapominamy jednak, w jaki sposób robiono to dotychczas. W babcinych domach i warsztatach stolarskich, wytwórcy chętnie korzystali z dobrodziejstw natury i zabezpieczali drewno przy pomocy białego wosku. Biały, jedynie w formie stałej, przemieniał się w delikatną, transparentną powłokę, odpowiednio natłuszczając połać drewna i konserwując ją przed innymi zabrudzeniami. Najczęściej ta gęsta maść powstawała na bazie wosku pszczelego, choć dziś wypierana jest przez mieszanki z dodatkiem innych substancji oleistych.

Wysokiej jakości biały wosk.

Przezroczysty i połyskujący wosk

Aplikacja białego wosku jest intuicyjna. Wymaga jedynie niewielkiej, miękkiej i wytrzymałej szmatki lub pędzelka ze zbitym włosiem. Biały wosk nakładamy niewielkimi porcjami, dokładnie dociskając preparat do przeznaczonej powierzchni. Dzięki takiemu zabiegowi, produkt przenika bezpośrednio do drewnianych słojów, zabezpieczając, chroniąc i nadając niepowtarzalny połysk. Oprócz transparentnych, na rynku spotkamy również barwiące preparaty. Czarne, brązowe i żółte, w zależności od używanego pigmentu, nadadzą odpowiedni kolor, bez konieczności używania koloryzującej barwy. Zanim przystąpisz do prac, dokładnie oczyść powierzchnię. Oczywiście, woskowanej powierzchni nie należy lakierować ani bejcować. Takie działanie może wpłynąć negatywnie na przyczepność lepkiej substancji do powierzchni.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post