Tahitańskie kobiety na plaży – wyjątkowy obraz Paula Gaugina

Tahitańskie kobiety na plaży
0
(0)

Wyjątkowe pociągnięcia pędzla, ciała jakby wyciosane z kamienia, a jednak pełne gracji w sposób właściwy wyłącznie kobietom Gaugina. Są już kobiety Muchy, są i Klimta, a co z Paulem Gauginem, niecodziennym artystą, który zainspirował Picassa do rozpoczęcia prac nad kubistycznymi obrazami? W niniejszym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie jak najdokładniej. Przenieśmy się do egzotycznych krain i poznajmy Tahitańskie kobiety na plaży.

Obraz Gaugina jako kult koloru

Przepiękne, głębokie róże; fascynujące odcienie bordowego, a do tego nasycona czerń włosów tahitańskich kobiet na plażych: to wszystko to aspekty, które do cna zajmowały malarza. Uwielbiał śledzić dukt pędzla, odkrywać grube, czarne kontury, sprawdzać, jak działa zabawa perspektywą i czy niecodzienne ułożenie kobiety po lewej stronie jakoś wpłynie na całość. Jednak trzeba zaznaczyć, że ten obraz Gaugina to po prostu kult koloru. Głębokich ocieni pomieszanych z płaskim żółcieniem piasku, czarno-zielone morze, nasycone barwy, piękno kontrastów. Sprawdź sam. Niezwykły kunszt Gaugina wart jest uwagi.

tahitańskie kobiety na plaży gaugin

Tahitańskie kobiety na plaży… w Twoim salonie?

Ludzie coraz częściej decydują się na ozdobienie swoich wnętrz kolorowymi obrazami. Czasem są to fotograficzne reprodukcje, czasem malarstwo współczesne, ale coraz częściej zdarza się, że sięgamy po reprodukcje. Właśnie takie dzieła jak Tahitańskie kobiety na plaży sprawiają, że Twój dom nabiera kształtu, uroku, wyjątkowej oryginalności. Jesteś miłośnikiem sztuki i chcesz to pokazać? Śmiało! Galeria LueLue jej niebanalne wyposażenie już na Ciebie czekają. A razem z nimi fantastyczny obraz Gaugina.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post