Wygłuszenie podłogi samochodu-jak je wykonać?

mata akustyczna
0
(0)

W czasie jazdy samochodem możemy odczuwać silne wibracje oraz nieprzyjemne hałasy. Jak się ich pozbyć, dowiesz się z naszego artykułu.

Jakie produkty do wygłuszenia podłogi w samochodzie wybrać?

Do stworzenia skutecznej izolacji akustycznej w samochodzie potrzebujemy specjalnych mat oraz pianek. Znajdziemy je w sklepach z produktami do wygłuszania pomieszczeń. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. W ofertach znajdziemy m.in. kauczuk, gumę czy alubutyl. Są one przystosowane do redukcji szumów oraz wibracji. Doskonale sprawdzą się podczas montażu wygłuszania podłogi w samochodzie. Warto zwrócić uwagę głównie na grubość, ponieważ za duża mata czy pianka może nie dopasować się do powierzchni i uniemożliwić montaż.

Jak wykonać izolacje akustyczne w samochodzie?

Większość produktów umożliwia samodzielny montaż, jednak jeśli nie robiliśmy tego wcześniej warto zgłosić się do profesjonalistów. Montaż maty czy pianki opiera się na przyklejeniu produktu za pomocą specjalnego kleju znajdującego się po wewnętrznej stronie lub dodatkowym specyfiku. Po czyszczeniu powierzchni możemy umieścić produkt do wygłuszenia podłogi w samochodzie. Za pomocą rolki możemy dokładnie rozmieścić fragment izolacji. W ten sposób tworzymy skuteczny system wygłuszenia pojazdu, który poprawi komfort jazdy. Jest to kluczowe dla osób przemierzających setki tysięcy kilometrów.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post