Czy jest możliwe wyciszenie agregatu prądotwórczego? Poznaj sposób!

wygłuszenie agregatu prądotwórczego
5
(1)

Wiele wydarzeń i prac, które odbywają się w warunkach plenerowych wymagają zastosowania agregatów. Ich praca jest jednak często dosyć głośna, co może przeszkadzać w niektórych sytuacjach. Poznaj sposoby na wyciszenie agregatu prądotwórczego.

Czym są agregaty prądotwórcze ?

Impreza plenerowa, festiwal muzyczny, rodzinne przyjęcie, a także masa innych eventów – nie tylko latem wiele z nich odbywa się na świeżym powietrzu. Będąc wśród matki natury często pojawia się jednak problem związany z brakiem dostępu do źródła prądu. W takim wypadku niezbędny jest agregat prądotwórczy, czyli urządzenie, które spalając paliwo wytwarza i dostarcza prąd elektryczny. Ze względu na głośną pracę sprzętu,w niektórych sytuacjach niezbędne lub wskazane może okazać się wyciszenie agregatu prądotwórczego. Ma to sens w przypadku, gdy z uwagi na niedalekie położenie urządzenia od na przykład stoiska, swobodne korzystanie z terenu jest utrudnione.

wyciszenie agregatu prądotwórczego

Wyciszenie agregatu prądotwórczego

W zależności od rozmiaru i mocy agregatu, hałas, który się z niego wydobywa może być bardziej lub mniej uciążliwy. Faktem jest jednak, że urządzenie umieszczone musi być zawsze w stosunkowo niedalekim miejscu od miejsca, które zasila, uporczywe dźwięki są zatem stale słyszalne. Sposobem na wyciszenie agregatu prądotwórczego są specjalnie zaprojektowane w tym celu pianki akustyczne i maty wygłuszające. Trudnopalne, samogasnące produkty tego typu zostały stworzone z myślą o izolacji akustycznej tego typu sprzętów i sprawdzają się rewelacyjnie, warto zatem zainwestować w nie i cieszyć się cicho pracującym urządzeniem.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post