Czym charakteryzuje się styl rustykalny? Wskazówki

styl rustykalny
0
(0)

Przytulne mieszkanie, które przypomina swoimi wnętrzami sielskie klimaty? Wakacje u babci, czy sceny z amerykańskich filmów? Naturalne akcenty sprawiają, że relaks i odpoczynek staje się jeszcze bardziej przytulny i klimatyczny. Z tego właśnie słynie styl rustykalny! Co ciekawe, coraz więcej osób wybiera właśnie ten kierunek! Czym styl rustykalny zasłużył sobie na takie powodzenie?

styl rustykalny

Czym cechuje się styl rustykalny?

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tego stylu jest drewno. Występuje ono praktycznie na pierwszym planie, ponieważ kojarzy się z naturą. Najlepiej prezentuje się drewno z zarysowaną strukturą oraz naturalnym rozstawem słoi. W jakie formie można je zaprezentować? Styl rustykalny cechuje drewniana podłoga oraz okładziny ścienne, czy belki. Taka aranżacja wnętrza z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom sielskich klimatów. Na jakie kolory warto postawić? W stylu tym króluje biel, beż, szarość, odcienie brązu. To nic innego jak barwy ziemi!

Styl rustykalny – klimatyczny i przytulny

Urządzając własne mieszkanie lub dom w omawianym stylu warto postawić na meble wykonane z surowego drewna lub stylizowane na stare. Jednak znakomite połączenia można też stworzyć z nowoczesnymi odpowiednikami. Chcesz wprowadzić przytulną atmosferę? Postaw na klimatyczne tekstylia takie jak poduszki dekoracyjne, firany, zasłony, obrusy, pledy i koce. Taki klimat z pewnością będzie kojarzył się dla wielu z domkiem na wsi. Dodatki powinny być wykonane z wikliny czy rafii, ponieważ wtedy uzyskasz spójną kompozycję naturalnych materiałów. Sprawdź jeszcze więcej inspiracji w stylu rustykalnym!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post