Czym jest rekuperacja i jak rekuperator wody obniża emisję CO2?

jak rekuperator wody zmniejsza zużycie węgla
0
(0)

Zaineresowanie ekologią to pozytywny trend, który możemy obserwować w społeczeństwie, szczególnie w młodych pokoleniach. Coraz częściej konsumenci sięgają po rozwiązania, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale także ekonomiczne z punktu widzenia ich długodystansowych rozliczeń. Jedną z technologii, która zapewnia oba te czynniki, są rekuperatory wody i powietrza. Jeśli nie wiesz czym jest rekuperacja i jak rekuperator wody obniża emisję CO2, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Co to jest rekuperacja wody?

Rekuperacja wody to odzykiwanie ciepła z zużytego już wcześniej strumienia. Polega ona na zatrzymywaniu energii cieplnej w rekuperatorze pochodzącej z ogrzanej i wykorzystanej przez nas już wody. Enregię tą urządzenie przekazuje zimnemu strumieniowi, który wpada przez rury kanalizacyjne, dzięki czemu nie ma potrzeby ogrzewania go od zera. Taki odzysk wynosi około 30-40%, co powoduje, że możemy w dużym stopniu ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem.

jak rekuperator wody obniża emisję co2

Jak rekuperator wody obniża emisję CO2?

Wynikające z użycia rekuperatora oszczędności na prądzie i gazie, przyczyniają się do zmniejszenia produkowanej przez nas ilości zanieczyszczeń do atmosfery. Jeśli zależy Ci na zniwelowaniu swojego śladu węglowego, to urządzenie to sprawdzi się do tego idealnie. Obniżenie emisji CO2 dzięki rekuperacji waha się na poziomie około 325 g do 807 gram rocznie, w zależności od urządzenia! A skoro teraz już wiesz jak rekuperator wody obniża emisję CO2, to może warto w niego zainwestować?

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post