Dodatek energetyczny w 2022 roku

dodatek energetyczny
0
(0)

Ceny energii w tym roku gwałtownie poszły do góry. Dzieje się to za sprawą trwającej za naszą granicą wojny oraz oczywiście warunków klimatycznych, jakie panują obecnie. Nie wiesz, czym jest dodatek energetyczny, a chciałbyś się dowiedzieć? Przeczytaj o tym w poniższym artykule !

Co to jest dodatek energetyczny?

Dodatek energetyczny to rodzaj dofinansowania rządowego, które ma na celu finansowe wsparcie osób wydających dużo pieniędzy na ogrzewanie. Już wcześniej wprowadzano podobne dodatki na różnego rodzaju sposoby ocieplania. Obecny dotyczy jednak energii elektrycznej, a wnioski o jego przyznanie można składać od 1 grudnia 20222 do 1 lutego kolejnego roku. Dofinansowanie prądu przyznawane będzie w wysokości 1000 lub 1500 zł w zależności od ilości rocznie wykorzystywanej energii.

dodatek energetyczny

Komu przysługuje możliwość skorzystania z dodatku?

Z dodatku do elektryczności może skorzystać każdy, kto do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego wykorzystuje energię elektryczną jako główne źródło oraz ma to wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wpis taki musiał być jednak zgłoszony do 11 sierpnia 2022 roku. Dodatek obowiązuje na jedno gospodarstwo domowe – nie na każdą osobę prywatną. Dodatek energetyczny ma obowiązywać również na takich samych zasadach dla ogrzewania pelletem, olejem opałowym, drewnem czy gazem LPG. Nie obowiązuje to jednak przy fotowoltaice.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post