Fotografie Vintage jako piękny dodatek do pomieszczenia

fotografia vintage
0
(0)

Vintage to bardzo popularny styl, który swoją tematyką nawiązuje do rzeczy, mody i sytuacji mających miejsce kilka dekad temu. Ludzie cenią sobie ten styl ze względu na jego sentymentalny charakter. Jednym z elementów dekoracyjnych są fotografie vintage, które są niezwykle popularne przez ich urokliwy wygląd i wspomnienia, które przywołują.

Co to jest Vintage?

Termin Vintage został zaczerpnięty z terminologii winiarskiej. Nazywało się tak zazwyczaj wina najlepszych roczników, wyprodukowane w jednym sezonie. Obecnie jednak słowo to kojarzy się nam przede wszystkim z charakterystycznym stylem, który odnosi się to mody poprzednich epok. Rzeczami vintage określamy to, co jest stare, ale nie kwalifikuje się jako antyk. Są to rzeczy mało podatne na zniszczenia, takie które zachowały swoją funkcję użytkową i mogą dalej służyć, jednak należą do poprzednich dekad. Mówi się, że do vintage zalicza się przedmioty, które wyprodukowano przynajmniej dwadzieścia lat wcześniej, a czas nadał im szlachetności. Często możemy mylić styl vintage z retro. Trzeba jednak pamiętać, że retro inspiruje się starą modą, podczas gdy vintage stary po prostu jest.

 fotografia vintage

Czy warto mieć fotografie vintage w swoim domu?

Jednym z przykładów dekoracji w omawianym stylu, są fotografie vintage. To zdjęcia, które przedstawiają sytuacje i krajobrazy pochodzące z ubiegłego wieku. Najczęściej są to czarno-białe fotografie, które przedstawiają miasta, samochody, czy codzienne sytuacje międzyludzkie. Powieszone w mieszkaniu, nadają mu one charakteru. Jeśli więc jesteś osobą, której marzy się styl vintage w domu, to z pewnością fotografie w takiej aranżacji będą strzałem w dziesiątkę. Przywołują one niesamowite emocje i nieraz wspomnienia.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post