Kominki kaflowe – nie tylko efekt nostalgii

Kominki kaflowe potrafią przyjmować nowoczesne kształty
0
(0)

Piece i kominki kaflowe, przez lata kojarzone głównie z domami naszych babć czy mieszkaniami w zabytkowych kamienicach, w ostatnich latach wracają do łask. Wykorzystywane są niejednokrotnie w nowych aranżacjach, a docenia się je nie tylko ze względu na wygląd.

Moda na vintage

Kominki kaflowe są obecnie stosowane w odważnych połączeniach – zarówno kolorystycznych, jak i w mieszankach różnego stylu wykończenia wnętrz. Wszystko za sprawą mody na wprowadzanie do domów i mieszkań klasycznych elementów. Zastosowanie nowoczesnych palenisk w starodawnej obudowie czyni z takich kominków bardzo atrakcyjny produkt. Sprzedawane są w całości, a więc do ich montażu nie potrzebujemy specjalnie wyedukowanych specjalistów. Kominki kaflowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają obudowę wykonaną z odpornych na wysoką temperaturę kafli ceramicznych.

Wyglądające jak tradycyjne kominki kaflowe też cieszą się obecnie popularnością

A jakie walory użytkowe posiadają kominki kaflowe?

Niewątpliwą zaletą z czysto praktycznego punktu widzenia jest niebywale długi czas oddawania ciepła, jakim mogą poszczycić się kominki kaflowe. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, wystarczy palić w niech przez zaledwie godzinę czy dwie, aby cieszyć się ciepłem wydzielanym przez piec aż do 12 godzin! To sprawia, że tego rodzaju kominki mogą być z powodzeniem traktowane jako pełnoprawne urządzenie do ogrzewania domu, a nie wyłącznie jako element dekoracyjny. Do palenia w nich wykorzystywać można różnorakie surowce: drewno, węgiel albo brykiet. Bogactwo form, rozmiarów i wariantów kolorystycznych sprawia, że kominki kaflowe można na prawdę dopasować do niemal każdego wnętrza.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post