Piece i kominki kaflowe, przez lata kojarzone głównie z domami naszych babć czy mieszkaniami w zabytkowych kamienicach, w ostatnich latach wracają do łask. Wykorzystywane są niejednokrotnie w nowych aranżacjach, a docenia się je nie tylko ze względu na wygląd.
Moda na vintage
Kominki kaflowe są obecnie stosowane w odważnych połączeniach – zarówno kolorystycznych, jak i w mieszankach różnego stylu wykończenia wnętrz. Wszystko za sprawą mody na wprowadzanie do domów i mieszkań klasycznych elementów. Zastosowanie nowoczesnych palenisk w starodawnej obudowie czyni z takich kominków bardzo atrakcyjny produkt. Sprzedawane są w całości, a więc do ich montażu nie potrzebujemy specjalnie wyedukowanych specjalistów. Kominki kaflowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają obudowę wykonaną z odpornych na wysoką temperaturę kafli ceramicznych.
A jakie walory użytkowe posiadają kominki kaflowe?
Niewątpliwą zaletą z czysto praktycznego punktu widzenia jest niebywale długi czas oddawania ciepła, jakim mogą poszczycić się kominki kaflowe. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, wystarczy palić w niech przez zaledwie godzinę czy dwie, aby cieszyć się ciepłem wydzielanym przez piec aż do 12 godzin! To sprawia, że tego rodzaju kominki mogą być z powodzeniem traktowane jako pełnoprawne urządzenie do ogrzewania domu, a nie wyłącznie jako element dekoracyjny. Do palenia w nich wykorzystywać można różnorakie surowce: drewno, węgiel albo brykiet. Bogactwo form, rozmiarów i wariantów kolorystycznych sprawia, że kominki kaflowe można na prawdę dopasować do niemal każdego wnętrza.