Montaż bramy garażowej – kiedy i jak go wykonać?

montaż bramy garażowej
5
(1)

Budujesz dom z garażem i chcesz zamontować w nim bramę? Koniecznie sprawdź jak wygląda montaż bramy garażowej, kiedy i jak go wykonać! Podpowiadamy.

Kiedy i jak przygotować się do montażu bramy?

Pierwsza wątpliwość, która pojawia się w naszej głowie w temacie montażu bramy garażowej jest czas. Wiele osób nie ma pojęcia w którym momencie budowy się za to zabrać. Najlepszym momentem jest moment ukończenia wszystkich prac budowlanych we wspomnianym garażu. Dzięki temu zamontowana brama nie ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu czy trwałemu zabrudzeniu. Kiedy już mamy ustaloną datę montażu, musimy wykonać konkretne pomiary, tak aby uniknąć później przykrych niespodzianek. Warto pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę poziom posadzki, a także szerokość i wysokość otworu! Kiedy zamówimy już towar, musimy koniecznie sprawdzić kompletność wszystkim elementów opakowania, zgodnie z dołączoną dokumentacją.

Czy montaż bramy garażowej można wykonać samemu?

Jesteś inwestorem który na budowie wiele prac wykonał samodzielnie? Na pewno zastanawiasz się czy montaż bramy również możesz wykonać sam. Jeśli chodzi o nowoczesne bramy z automatycznym rozwiązaniami, powinny być montowane przez wykwalifikowaną ekipę monterską. Najlepiej jeśli będzie to ekipa autoryzowana przez producenta zakupionej bramy. Sam możesz podjąć się jedynie montażu prostej w budowie bramy otwieranej ręcznie, ale i tak nie zalecamy takiego rozwiązania. Jest to bowiem zadanie dość skomplikowane i niełatwe do poprawnego wykonania. Najbezpieczniej będzie więc montaż bramy garażowej, niezależnie od jej rodzaju, zlecić wspomnianej już ekipie.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post